Sprawny montaż systemu wentylacji

Sala sprzedaży w dużym markecie budowlanym nierzadko mogła stać się dość nieprzyjemnym miejscem pracy, zwłaszcza podczas gorącego lata. Szczególnie magazyn i sekcje w których składowane były materiały budowlane i chemikalia miewały problemy z dość nieprzyjemną atmosferą, i musiały być przez cały czas dokładne wentylowane.

Wentylacja dla dużego sklepu budowlanego

montaż kanałów wentylacyjnychMagazyn był szczególnie trudnym miejscem pracy, i wielu pracowników uskarżało się na problemy z oddychaniem, spowodowane zapyleniem i zakurzeniem. Instalacja wentylacji w całym obiekcie była więc obowiązkowa, zarówno by uchronić pracowników przed uszczerbkami na zdrowiu, jak i po to, by zapewnić klientom przyjemniejszą atmosferę podczas zakupów. Na dużych obiektach, oznaczało to montaż wentylatorów elektrycznych o dużej mocy, zwłaszcza w tych sekcjach sklepu które były najbardziej podatne za zapylenie, czy to magazyn czy też stolarnia. Jednak same wentylatory często nie były zbyt skuteczne, dlatego równie potrzebny był montaż kanałów wentylacyjnych, które pozwalały na odciągnięcie zapylonego i gorącego powietrza poza teren sklepu. Kanały wentylacyjne umieszczane były tuż pod sufitem obiektu, z przewodami wentylacyjnymi podłączonymi do wszystkich wentylatorów na hali sprzedaży i przestrzeni magazynowej. Ich instalacja, wbrew pozorom, nie przysparzała zbyt wielu trudności i mogła być wykonana stosunkowo szybko.

Zdecydowana większość prac wymagała jedynie przytwierdzenia samych kanałów do sufitu i umocowania ich w taki sposób, by ciąg był szczelny i dobrze połączony. Taka instalacja zwykle odbywała się jeszcze przed otwarciem samego obiektu dla klientów, dzięki czemu mogła zostać przeprowadzona sprawnie, bez obaw o zdrowie osób postronnych w razie jakiegokolwiek wypadku.