geodeta

Studia na kierunku geodezji

Nad kierunkiem studiów zastanawiałem się już jakiś czas i ostatecznie postanowiłem przenieść się do Poznania, gdzie w sumie poszła większość moich kolegów ze szkoły. Każdy wybrał interesujący siebie kierunek i nie wszyscy studiowaliśmy na tej samej uczelni, ale dość często się spotykaliśmy.

Czym zajmuje się geodeta?

geodetaMnie oraz Mariusza interesowała geodezja i dlatego taki właśnie kierunek studiów wybraliśmy. Kto wie, może w przyszłości założymy wspólnie jakieś usługi geodezyjne gdzieś w centrum Poznania? Mógłbym jako geodeta tworzyć różne ekspertyzy i wykonywać pomiary. Bardzo mnie to interesuje i wiem, że wybrałem najbardziej właściwy dla siebie kierunek studiów. Pierwszy rok studiów był dość trudny i spowodował twardą selekcję. Zostali tylko ci najlepsi. Oczywiście zarówno ja jak i Mariusz od początku przykładaliśmy się do nauki, co pozwoliło nam zdać wszystkie egzaminy bez najmniejszego problemu. Geodezja jest bardzo dobrym kierunkiem i jestem zadowolony, że się zdecydowałem. Nauczyłem się jak tworzyć mapy, sprawdzać profile ziemi a nawet wykonywać pomiar rozgraniczania. Jako polecany przez wielu geodeta w Poznaniu na pewno będę świetnie się sprawdzał i z każdym rokiem studiów coraz bardziej jestem pewien, że idealnie się do tego nadaję. Wspólne usługi geodezyjne również zaczęły nabierać bardziej realnych kształtów i już nawet z Mariuszem zaczęliśmy wszystko planować. Czeka mnie jeszcze sporo trudnych egzaminów, ale geodezja dla mnie jest szalenie ciekawa i lubię się jej uczyć.

Wiem, że z każdym egzaminem na pewno sobie poradzę. Mariusz jest taki sam ja jak ambitny i pracowity. Często uczymy się razem do jakiegoś ciężkiego egzaminu. Mam nadzieję, że praktyki również uda nam się załatwić wspólne. Zapowiada się bardzo świetlana przyszłość i rodzice będą ze mnie na pewno dumni.