Szeroki wybór filtrów do wentylacji

Wentylacja jest ważna w każdym budynku, bez względu na jego przeznaczenie. Pozwala ona na doprowadzenie świeżego powietrza do pomieszczeń, jak również na odprowadzanie zanieczyszczeń lotnych. W zależności od budynku ważne jest to, jaki wybrać filtr do wentylacji. Bez filtrów nie będzie ona skuteczna.

Filtry są niezbędne w wentylacji

skuteczne filtry do central wentylacyjnychFiltry można podzielić na różne rodzaje. Są filtry domowe i przemysłowe, wstępne i dokładne. Jeśli wybierzemy lepszy filtr niż trzeba to nic się nie stanie, jednak wybór filtra gorszej jakości zawsze będzie skutkował niedostatecznym oczyszczaniem powietrza. Popularne są na przykład filtry kasetowe. Można je stosować w wentylacji, jak i w klimatyzacji. Skuteczne filtry do central wentylacyjnych powinny zatrzymywać wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki temu powietrze będzie wolne od drobnoustrojów, grzybów wywołujących alergie, czy drobinek zanieczyszczeń przemysłowych. Jeśli potrzebujemy lepszego filtra to polecane są filtry kompaktowe. Są one trwalsze i wydajniejsze niż kasetowe. W lakierniach czy malarniach można zobaczyć maty i włókniny filtracyjne. Na nich lepiej osadzają się drobinki farb i lakierów. Maty są niezwykle chłonne i nie trzeba ich często wymieniać. W ofercie dobrych sklepów znajdą się także filtry specjalistyczne. To na przykład filtry typu HEPA. Stosuje się je w placówkach medycznych, tam gdzie sterylność powietrza jest koniecznością. Tu filtry muszą być niezwykle trwałe, ,,chłonne”, jak i mające maksymalną moc oczyszczania.

Profesjonalni producenci i hurtownie oferują różnorodne filtry do central wentylacyjnych. Wybierając je trzeba mieć na względzie to, gdzie będą one użytkowane, jakie muszą spełniać wymagania, jak i na jak dokładnym filtrowaniu nam zależy. Wybór nie jest wcale taki trudny, jak zna się podstawy.