soczewki kontaktowe

Tanie szkła kontaktowe

Dziwię się swoim niektórym znajomym, bo kompletnie nie mają oni pomyślunku, jak to mawiała moja babcia. Po prostu w ogóle nie przejmują się swoim zdrowiem. Uważam to za głupotę.

Tanie soczewki kontaktowe to pozorna oszczędność

soczewki kontaktowePo tym, jak miałam w dzieciństwie różnego rodzaju problemy zdrowotne, jestem zdania, że zdrowie jest najważniejsze. Nie wszyscy jednak mieli tyle „szczęścia” co ja i teraz nie cenią wartości, jaką jest właśnie zdrowie. Myślą, że będzie ono z nimi zawsze, a tak wcale nie jest. Moja koleżanka na przykład kupuje soczewki kontaktowe, które są sprzedawane bardzo tanio przez jakiegoś prywatnego sprzedawcę. Może i jest to sposób na oszczędzenie pieniędzy, ale na pewno nie na zdrowe oczy. Przecież nie wiadomo czy te szkła kontaktowe są dobrze przechowywane i czy są dobrej jakości. Ja bym tego nie gwarantowała, skoro cena jest tak bardzo niska. Ona jednak nie martwi się czy jej oczy ucierpią. Mówi, że najwyżej kupi krople do oczu i je sobie trochę podleczy. Ludzie nie mają kompletnie wyobraźni. Ja kiedyś miałam poważne uczulenie i dokładnie wiem, co to znaczy leczyć chore oczy. Nie jest to nic przyjemnego, a w dodatku zagrożenia mogą być duże. Od niektórych schorzeń czy na przykład braku higieny w trakcie dokonywania zabiegu zakładania i zdejmowania soczewek można w skrajnym przypadku stracić wzrok. Dla mnie soczewka kontaktowa może być fajną alternatywą dla okularów, ale pod warunkiem, że się jej właściwie używa.

Moja znajoma zaś tego nie potrafi. Nie dość, że kupuje najtańsze produkty, to jeszcze używa ich nieraz na długo po terminie. Szkodzi też oczom, ubierając czasami lekko uszkodzone soczewki, twierdząc, że nic jej nie będzie. To chore, że wyżej ceni oszczędność niż własne zdrowie.

Informacje pochodzą ze strony http://e-soczewki.pl