Targi informatyczne dla projektantów stron

Młodzi informatycy przeżywali w ostatni weekend niesamowite emocje, rodem z wysokiej rangi zawodów sportowych. Na targach miejskich odbywał się bowiem zlot informatyków, połączony z bogato nagradzanymi konkursami. W całych targach wzięło udział kilka tysięcy pasjonatów z całej Europy. Jest swoisty rekord, jeżeli chodzi o tego typu wydarzenia. 

Konkurs na szybki projekt strony www

projektowanie stron internetowych olsztynW ubiegły weekend targi w naszym mieście przeżywały prawdziwe oblężenie. Odbył się bowiem na nich zlot najlepszych informatyków z całej Europy. Głównym wydarzeniem była rywalizacja o tytuł najlepszego specjalisty w Europie. Nagrodą był kontrakt ze znaną i prestiżową firmą informatyczną oraz nagroda pieniężna. Przewodnim tematem było projektowanie stron internetowych olsztyn zaś okazał się najlepszym miastem pod kątem ilości wyróżnionych uczestników. Głównym zadaniem informatyków było zaprojektowanie oryginalnej strony www, spełniającej szczegółowe wytyczne. Oczywiście jednym z głównych wyznaczników był czas realizacji projektu oraz jego jakość. Po raz pierwszych w historii tego typu konkursów zwyciężyła kobieta, a konkretnie studentka politechniki warszawskiej, pochodząca ze wspomnianego wcześniej Olsztyna. Taka wygrana jest ogromną na przebicie się na trudnym rynku. W dodatku nagroda pieniężna jest na tyle wysoka, że pozwoliłaby na otworzenie własnej agencji projektowej. I takie plany ma zwyciężczyni. Chce otworzyć firnę w swoim rodzinnym Olsztynie. 

W ubiegły weekend zakończyły się ogólnoeuropejskie targi informatyczne. Połączone one były z prestiżowym konkursem, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody. Samo wydarzenie przyciągnęły do tej pory rekordową liczbę osób, a zwyciężczynią głównego konkursu okazała się studentka pochodząca z Olsztyna.