projektowanie dróg

Tata projektant

Mój tata pracuje w budownictwie, ale nie jest pracownikiem typowo fizycznym. Raczej nie bywa na budowie zbyt często, tylko wtedy, kiedy musi przestawić swój kolejny projekt kierownikowi budowy.

Tata robi bardzo ważne projekty

projektowanie drógZajmuje się różnorodnymi rzeczami – ostatnio robił projekt parkingu pod nowym centrum handlowym. Nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać – potrzeba tutaj dużej wyobraźni, żeby można było przewidzieć to, jak w praktyce będzie wyglądał ruch na takim parkingu. Kiedy miał do zrobienia projekt chodnika, znacznie więcej czasu zajęło mu obliczanie wymiarów – długość, szerokość i wysokość, wszystko jest tutaj istotne. Jakiś czas temu dostał zlecenie na projekt organizacji ruchu w miejscu, w którym budowane jest nowe skrzyżowanie. Przy tym musiał chyba najdłużej posiedzieć, żeby przemyśleć wszystkie hipotetyczne sytuacje na drodze i odpowiednio ustawić znaki. Ale mój tata doskonale zna się na swojej pracy, w końcu ma w projektowaniu długoletnie doświadczenie i pracuje w techmainz. Zrobił ten projekt w kilka dni, a zleceniodawca był zachwycony jego rozwiązaniem. Dzięki temu, że tata jest taki dobry w swojej pracy, zawsze ma dużo zleceń do zrobienia. Nie jest związany z żadną firmą na stałe, ale niekiedy zdarza się, że robi kilka projektów dla tej samej firmy. Nic dziwnego, że zgłaszają projekty do niego – poznali go już i wiedzą, że można od niego oczekiwać profesjonalnego podejścia do sprawy.

Tata czuje ogromną odpowiedzialność spoczywającą na nim, kiedy zaczyna każdy projekt, dlatego stara się dać z siebie wszystko.