ławka parkowa

Tereny zielone – o czym nie zapomnieć?

Żyjemy w czasach kiedy nie tylko ważny jest dom ale i też jego otoczenie. Piękne domy są stawiane, i te nowoczesne i te normalne, ale są one piękniejsze jeśli otoczone są wspaniałym ogrodem. Ogród nie musi być duży, kreowanie przestrzeni może spowodować, że wąska działka będzie wydawać się szeroka, a szeroka może zostać wąską.

Wykorzystanie ławek parkowych w naszym ogrodzie

ławka parkowaMożliwości jest wiele, wszystko zależy od osób dla których projektowanie terenów zielonych nie jest obce. Ogródki przydomowe w Polsce są podzielone na strefę przed domem, zazwyczaj mniejszą oraz strefę za domem, największą, boki natomiast traktuje się nieco po macoszemu i wstawia tam żywopłot lub garaż aby nie dopuścić wzroku przechodniów do ogródka na tyłach domu. Dla wielu osób ogródek kojarzy się z warzywami i owocami, kwiatami, czasem oczkiem wodnym. Obecnie jednak pęd życia jest duży i niewiele osób ma czas aby poświęcić się hodowli warzyw czy owoców, dlatego też wielu sadzi tylko trawę oraz kilka drzewek czy krzaczków. Możemy sami zaprojektować jak ma wyglądać nasz wymarzony ogródek, możemy też zlecić projekt i wykonanie specjalnym firmom, będzie to łatwiejszym i fachowym rozwiązaniem, ale oczywiście droższym. Ale oczywiście co do projektu to nasz głos będzie decydujący, to my zdecydujemy czy chcemy mieć palenisko i ławki miejskie bądź ławki parkowe dookoła, a może sam grill i kilka krzeseł składanych. Czy chcemy mieć drzewo owocujące, czy nie, czy może chcemy zachować jakieś drzewo i trzeba je uwzględnić w projekcie, a może na wycinkę jakiegoś drzewa nie zgadza się urząd gminy. Są klienci co chcą mieć tylko trawę i dodatkowo raz na kilka tygodni kogoś kto ją będzie kosić, a podlewaniem będzie jedynie właściciel domu sterować lub też będzie ono automatycznie się włączać.

Takie rozwiązania może nam zamontować również firma zajmująca się projektowaniem terenów zielonych. Inny ogród będzie projektowany dla osób samotnych, inny dla rodzin z dziećmi, gdzie trzeba wygospodarować kąt na piaskownicę czy huśtawki. Możliwości jest wiele, wizji również, ale czasami z wizjami wymarzonego ogrodu trzeba zejść na ziemię.