Transparentny dach nad basenem

 

Baseny całoroczne wymagają szczególnej uwagi od ich właścicieli, szczególnie poza sezonem, kiedy to basen narażony jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, w szczególności te mechaniczne w postaci spadających liści czy unoszącego się kurzu w wietrzne dni. Dodatkowo przyda się zabezpieczenie basenu przed małymi dziećmi, jeżeli takie posiadamy.

Praktyczne zadaszenie basenu

funkcjonalne zadaszenia basenoweCoraz więcej osób ma w swoich ogrodach baseny. Z racji malejących cen, luksus staje się na wyciągnięcie ręki i latem każdy z nas może się cieszyć się dostępnej do ochładzającej nas wody.Z basenów szczególnie cieszą się dzieci, dla których prywatny basen jest spełnieniem marzeń oraz okazją do tego, żeby nauczyć się pływać, oczywiście pod okiem dorosłych. Jeżeli zdecydowaliśmy się na basen całoroczny, czyli taki wpuszczany w ziemię, to warto zadbać o jego zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami, szczególnie poza sezonem. Niezwykle przydatne okazują się funkcjonalne zadaszenia basenowe, które nie tylko skutecznie ochronią basen przed czynnikami zewnętrznymi, ale też dadzą bezpieczeństwo naszym dzieciom. Wystarczy zasłonić basen i nie musimy się obawiać, że nasze pociechy będą chciały się wykąpać w nieodpowiednim momencie. Z racji tego, że basenowe zadaszenia są transparentne, w chłodniejsze, ale słoneczne dni pod zadaszeniem utrzyma się wyższa temperatura, dzięki czemu można się będzie kąpać w basenie nawet jesienią. Zadaszenia montuje się na specjalnych szynach, dzięki czemu można je swobodnie przesuwać.

Zadaszenie basenu jest doskonałym rozwiązaniem dla basenów całorocznych. Skutecznie chroni ono wodę w basenie przed zabrudzeniami jesienią oraz zimą. Zadaszenia są bardzo wygodne w obsłudze i przy okazji wyglądają bardzo atrakcyjnie. Pozwalają nam też korzystać z kąpieli w chłodne dni.