Urolog nie tylko dla dorosłych

Gdy byliśmy mali wielokrotnie słyszeliśmy, że zdrowie jest najważniejsze. Tak naprawdę zdrowie doceniamy dopiero kiedy coś niepokojącego się z nami dzieje, albo w momencie kiedy w świat przychodzi nasze potomstwo i każda najmniejsza dolegliwość malucha budzi w nas lęk.

Do urologa dziecięcego nie tylko z synem

urolog dziecięcy w bydgoszczyUrologia to dziedzina, która kojarzy nam się głównie z mężczyznami. Będąc dziećmi słyszeliśmy być może, że nasz tata lub dziadek umówił się na wizytę do lekarza tej specjalności. W głównej mierze to właśnie mężczyźni korzystają z pomocy urologa, kiedy dotyka ich problem związany z układem moczowym albo ze względu na wiek chcą zbadać prostatę. Jednak należy pamiętać, że urolog to lekarz, który zajmuje się chorobami układu moczowego zarówno mężczyzn jak i kobiet. Coraz częściej też małe dzieci mają problemy z układem moczowym. Gdy posyłamy dziecko do żłobka, przedszkola czy szkoły oddajemy je pod opiekę obcych osób. Podczas zajęć dzieci siedzą w kółeczku na podłodze czy wychodzą na spacery w chłodne dni. Takie sytuacje sprzyjają niestety przeziębieniom, w tym także przeziębieniu układu moczowego. Następnego dnia nasz maluch narzeka, że nie może się wysikać lub odczuwa ból przy oddawaniu moczu. Tego typu dolegliwości leczy właśnie urolog dziecięcy w Bydgoszczy. Jest to lekarz, który oprócz specjalistycznej wiedzy posiada także wysoko rozwinięte umiejętności porozumiewania się z dziećmi. W przyjaznej atmosferze przeprowadza wywiad z małym pacjentem, a później dokładając wszelkiej staranności przystępuje do badania.

Chociaż urolog kojarzy się nam przede wszystkim z chorobami dotykającymi mężczyzn, kobiety także korzystają z jego usług. Panie również są narażone na choroby nerek, zakażenia czy przeziębienie układu moczowego.