Detektyw

Usługi detektywistyczne jako pomysł na biznes

Po ukończeniu szkoły średniej stwierdziłam, że interesuje mnie praca w jednostkach specjalnych. Niestety po ukończeniu studiów i kilku lat pracy w policji doznałam wielkiej kontuzji i nie mogłam dalej poprawnie wypełniać swoich obowiązków.

Nie każdy może zostać detektywem, jednak jest to bardzo dobry biznes

DetektywŻycie postawiło mnie w bardzo trudnej sytuacji. Myślałam, że wszystko jest na swoim miejscu i już nigdy nie będę musiała szukać pomysłu na swoje życie. Teraz wszystko uległo zmianie i musiałam zacząć szukać czegoś nowego. Pewnego dnia koleżanka ze szkoły zaproponowała mi współpracę. Na początku byłam do tego bardzo sceptycznie nastawiona, ponieważ nie miałam pojęcia o co jej chodzi. Jej pomysły zawsze były trochę dziwne. Jednak podczas naszego spotkania bardzo mile się zaskoczyłam. Dowiedziałam się, że chce założyć własne usługi detektywistyczne na Śląsku i potrzebuje kogoś z moim doświadczeniem. Wiedziałam, że często angażuję się w takie sprawy i byłabym naprawdę dobrym pracownikiem. Oczywiście wszystko wymagało od nas pewnej inwestycji i chciałam poznać jej plany na przyszłość. Wizja takiego przedsiębiorstwa nie była łatwa i czasami bardzo trudno było się utrzymać na rynku. Nie mogłabym angażować się w coś co nie ma przyszłości. Zwłaszcza, że miałabym się z tego utrzymywać. Na szczęście przedstawiła mi bardzo sensowny plan i miałam nadzieję, że wszystko się uda. Stwierdziłam, że praca jako detektyw byłaby równie ciekawa.

Kolejnymi etapami w zakładaniu własnego biznesu były formalności. Musieliśmy poszukać jakiejś pomocy, ponieważ sama nie byłam w stanie uporać się z dokumentacją. To było bardzo skomplikowane.