Usługi świadczone przez chirurgów dziecięcych

Zdarzają się takie sytuacje, w których konieczna jest pomoc chirurga. Osoby dorosłe podchodzą do tego inaczej niż dzieci, dlatego w wielu szpitalach, przychodniach lekarskich można skorzystać już z pomocy profesjonalnego chirurga dziecięcego.

Szycie ran i usuwanie znamion skórnych

Chirurg dziecięcy - WrocławW przypadku dzieci zabiegi chirurgiczne nie są zazwyczaj tak skomplikowane jak u dorosłych. Rzadko dochodzi do zmian związanych z narządami wewnętrznymi. Może jednak zdarzyć się taka sytuacja, kiedy dziecko przetnie skórę w taki sposób, że potrzebne będzie szycie chirurgiczne. Oczywiście do szycia chirurgicznego nie znieczula się dziecka całkowicie. Jeśli rana jest rozległa i trzeba ją dodatkowo oczyścić, wyciąć martwicze fragmenty, to konieczne jest znieczulenie dziecka. W anestezji stosuje się tylko bezpieczne dla dzieci środki farmakologiczne. Chirurg dziecięcy – Wrocław zajmuje się nie tylko szyciem ran skórnych, ale również innymi zabiegami. Pomoc chirurga może być potrzebna nawet przy założeniu gipsu czy też zaopatrywaniu rany. U dziecka może zdarzyć się ropień. Jeśli ropień nie reaguje na antybiotykoterapię, to konieczne jest jego nacięcie. Mówi się wtedy o tzw. ewakuacji ropnia, czym również zajmuje się chirurg dziecięcy. Chirurg będzie też zmieniał opatrunki oraz zdejmował szwy. Do chirurga można udać się nawet w celu profesjonalnego usunięcia kleszcza w całości – zwłaszcza jeśli kleszcz wbił się w skórę głowy (z tego miejsca bardzo trudno jest samodzielnie usunąć całego kleszcza). Znamię, tłuszczaki, torbiele i kaszaki pojawiają się u dzieci dość często.

W większości przypadków zapada decyzja o usunięciu szpecących zmian. Takie zmiany po wycięciu zawsze trafiają do badania histopatologicznego – po to, by wykluczyć jakiekolwiek ryzyko rozwoju nowotworu. Z tymi problemami koniecznie należy udać się do chirurga.