jagd in polen

Weekendowe jagd in Polen, czyli Austriacy w polskich lasach

Polowanie określane jako suma takich czynności jak tropienie i strzelanie, którego skutkiem jest zdobycie zwierzyny, cieszy się ostatnio w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Przy czym często nie chodzi tu właśnie o samą zwierzynę, co o przyjemność płynącą właśnie z czynności poprzedzających jej zdobycie.

Doskonałe warunki polowań sprowadzają myśliwych z Austrii, którzy przyjeżdżają na jagd in Polen, gdzie mogą zrealizować łowy na dziką zwierzynę

jagd in polenDla osób żyjących w mieście, spędzających całe dnie w biurach i mieszkaniach taki wypad do lasu, gdzie mogą oddać się tropieniu i strzelaniu jest niesamowitym przeżyciem. Mogą oni dodatkowo w ten sposób doskonale oderwać się od monotonii życia i odprężyć. Organizacja takiego polowania i znajomość przepisów normujących samo polowanie może okazać się dość problematyczna, dlatego dobrym rozwiązaniem dla nowicjuszy jest oferta biur organizujących polowania. Pozwala pominąć to samodzielne określanie gdzie i na co możemy zapolować, a także organizacyjne szczegóły. Musimy wówczas jedynie zdecydować się na usługi konkretnego biura i rodzaj zwierzyny na jaką chcemy zapolować. W ofercie większości biur w Polsce mamy do wyboru polowanie na różne rodzaje ptactwa, rogacizny i nierogacizny a także grubszego zwierza. Z wyjątkiem grubej zwierzyny na resztę możemy polować jednak, jeśli chodzi o większą zdobycz organizowane są tylko polowania zbiorowe. Z takiej oferty najczęściej korzystają Austriacy, którzy w rodzimych lasach nie mają takiej zwierzyny, ani warunków. Stąd rosnąca popularność jagd in Polen, jak określają to niemieckojęzyczni, czyli właśnie łowów dziczyzny w Polsce.

Decydując się na konkretną zwierzynę warto wpierw zapoznać się z cennikiem, gdyż w zależności od tego na co zapolujemy, tyle nas ta przyjemność będzie kosztować. Choć zapewne doświadczenia płynące z polowania na grubego zwierza będą warte każdej ceny.