Wełna i nowy dom w Lublinie

Postanowiliśmy jako młode małżeństwo, że nie będziemy dalej wynajmować mieszkania, bo opłacanie co miesiąc kredytu wyniesie podobną kwotę, a będziemy już spłacali coś własnego. Spędziliśmy wiele godzin nim wybraliśmy dla siebie odpowiednie lokum, w którym chcielibyśmy pozostać. Udało się jednak. Kupiliśmy dom w Lublinie.

Wełna mineralna do ocieplania

wełna lublinBył to dom nienowy, ale dla nas całkiem nowe miejsce zamieszkania. Musieliśmy jednak przed wprowadzeniem się zadbać o kilka ważnych szczegółów. Dom wymagał drobnego remontu. Musieliśmy między innymi zająć się izolacją termiczną. Poprzedni właściciel domu dokładnie opowiedział nam o obecnej sytuacji. Sami zresztą zdążyliśmy zaobserwować, że w domu jest naprawdę chłodno. Okazało się, że sporo ciepła ucieka przez dach. Nie był on odpowiednio ocieplony. Ktoś podpowiedział nam, że do celu wykonania takiej izolacji najlepiej sprawdzi się wełna lublin. Poradziliśmy się kilku budowlańców odnośnie do najlepszego rodzaju tego surowca. W końcu kupiliśmy płyty z wełny mineralnej szklanej o odpowiednich parametrach. Zatrudniliśmy kilku fachowców, aby zajęli się ociepleniem. Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy robić to sami. Po co? Skoro można zatrudnić doświadczone osoby i mieć pewność, że wszystko zostało dobrze wykończone. Potem przeprowadziliśmy jeszcze remont kilku pomieszczeń. Niektóre też wymagały ocieplenia. Panowie zajęli się również i tym. Nie tylko wełna była z polecenia, ale cała ekipa budowlana także, więc nie obawialiśmy się żadnej fuszerki. Cieszę się, że miałem na kim polegać.

Zakup domu nie był tani, a gdybym jeszcze musiał dopłacać do remontu i zatrudniać drugą ekipę, bo pierwsza nie podołała, to bym się chyba załamał. Na szczęście wszystko poszło dobrze, a wełna mineralna jak na razie świetnie się sprawdza i nie narzekamy na zimno w domu.