hotel

Wesele w hotelu

Do niedawna jeszcze organizując wesele co do wyboru lokalu nie było żadnych wątpliwości. Oczywistym było, że jeśli wesele to musi być i sala weselna. Lokale tego typu były zwykle po prostu dużymi i przestronnymi salami. Często ich wystrój nie był jakiś szczególny, po prostu na czas wesela dekorowało się taką sale, wieszając na suficie rożnego rodzaju wstążki czy balonu.

Hotele ze spa w Lubuskim

hotelI to właściwie było to co cechowało taką sale weselną, jednak inny wygląd nie był tak naprawdę potrzebny, bo jeśli chodzi o polskie wesele to nie chodziło o to by było ono eleganckie tylko wręcz przeciwnie udane weselne jest duże i huczne, można powiedzieć, że nawet trochę rubaszne, więc taka prosta sala idealnie pasowała do klimatu takiej zabawy. Obecnie jednak tendencja ta uległa zmianie, organizacja tego typu zabaw weselnych odchodzi pomału w zapomnienie, za to coraz modniejsze stają się eleganckie przyjęcie, na których grana jest poważna muzyka, a pierwszym tańcem pary młodej jest walc. Trudno sobie przy takim charakterze uroczystości wyobrazić oprawę w stylu typowej polskiej sali weselnej, Zwyczajnie w świecie to nie pasuje dlatego mieszkańcy różnego rodzaju miejscowości czy to takich jak Gorzów, Słubice, Myślibórz czy też Gdańsk, Słupsk, Bydgoszcz, a także i innych coraz częściej decydują się na urządzenie wesela w jakimś hotelu, który umożliwia wynajęcie sali hotelowej. Największą popularnością cieszą się hotele spa lubuskie znajdujące się w zabytkowych budynkach jak na przykład wszelkiego rodzaju pałacyki. Dzieje się tak, głównie z racje tego. Że miejsca tego typu mają niesamowity, staroświecki wygląd, który doskonale pasuje do klasycznego klimatu wesela.

Dodatkowym atutem tego typu obiektów są zwykle znajdujące się restauracje, które zapewniają catering na uroczystość. Wiele par zanim wybierze odpowiednie miejsce na organizacje swojego wesela wcześniej odwiedza hotele, sprawdzając jak w rzeczywistości wyglądają one i jaka jest jakość potraw serwowanych w restauracji. Co ciekawe, bardzo często zdarza się, ze pary nie tyle organizują ślub w hotelu, który sprawdziły, kiedy już szukały lokalu na wesele, ale w tych, które kiedyś tam przypadkiem odwiedziły i które wtenczas skradły ich serce.