Wybór kwadratowego karnisza do salonu

 

To mojej żonie Jadwidze zależało na firanach w oknach. Dla mnie to nie miało znaczenia, bo przecież mieszkaliśmy na drugim piętrze i nikt nam w okna nie zaglądał. Zdaniem żony jednak chodziło o estetykę. Była zdania, że z firanami będzie o wiele przytulniej.

Zamontowanie w salonie metalowego karnisza

kwadratowy karnisz metalowy podwójnyJadwiga sama wybrała firany, jakie miały zawisnąć w okach w salonie. Nie pomyślała tylko o jednej dość istotnej kwestii. Otóż nie miała ich na czym zawiesić, bo nie było nad oknami karniszy. Wiedziałem, że to już będzie dla mnie zadanie do wykonania. Jadwiga jasno sprecyzowała co ją interesuje a był to kwadratowy karnisz metalowy podwójny, bo planowała jeszcze kupić jakieś stylowe zasłony. Jadwiga wybrała konkretny karnisz i zrobiła to bez chwili zastanowienia. Wiedziała doskonale co najbardziej będzie pasowało. Pojechałem do sklepu, który poleciła mi moja żona, bo właśnie tam widziała karnisz, który miałem kupić. Tylko w salonie na dużym oknie go brakowało, więc musiałem kupić jedną sztukę. W sklepie bez problemu znalazłem kwadratowy karnisz, o którym mówiła moja żona i wcale nie zdziwiłem się, że koniecznie go chciała mieć, bo prezentował się bardzo stylowo. Kiedy wróciłem do domu, to od razu zabrałem się za montaż karnisza w salonie, bo wiedziałem, że Jadwiga i tak mnie o to poprosi. Chciała od razu zawiesić firanki. Karnisz łatwo mi się montowało, ponieważ posiadałem niezbędne do tego narzędzia. Wiedziałem, że Jadwiga będzie zadowolona, że od razu się tym zająłem.

Jak zwykle moja żona miała rację. W salonie dzięki firanom zrobiło się o wiele przytulniej. Zawiesiła jeszcze zasłony w kolorze beżowym i wszystko prezentowało się bardzo elegancko. Jadwiga miała świetny gust, którego nigdy nie podważę. Ona dokładnie wie co robi.