Wynająłem vana na wakacje za granicą

W zeszłym roku przypadło mi zaszczytne zadanie zorganizowanie wakacji dla całej naszej licznej rodziny. Co roku jeździmy na wakacje razem w kilkanaście osób i każdego roku inna część naszej dużej rodziny organizuje wyjazd. W ostatnie wakacje padło na mnie. I wymyśliłem całkiem fajne rozwiązanie, które przetestowaliśmy i świetnie się sprawdziło w praktyce.

Dziewięć osób w wynajętym vanie

wynajem vanów bydgoszczZawsze jeździliśmy na zagraniczne wakacje na kilka samochodów. Czasem mieściliśmy się w czterech samochodach a czasem musieliśmy wziąć pięć aut, żeby każdy mógł w miarę wygodnie podróżować. I właśnie ostatnio pomyślałem, że przecież o wiele wygodniej byłoby wynająć duży samochód, w którym pomieściłoby się więcej osób. Poszukałem więc wypożyczalni, która prowadziła wynajem vanów Bydgoszcz i uzgodniłem z nią warunki wypożyczenia vana na prawie dwa tygodnie. Wiadomo, że przecież musiałem wynegocjować odpowiednią stawkę za wynajem. Standardowa stawka dobowa nie wchodziła w ogóle w rachubę. Kiedy więc dogadałem się cenowo z wypożyczalnią powiedziałem rodzinie o swoim pomyśle. Postanowiliśmy, że na próbę pojedziemy w dziewięć osób w wypożyczonym vanie, a pozostała część rodziny pojedzie w dwóch samochodach osobowych. I okazało się, że tym vanem było naprawdę wygodnie. Kierowcy mogli się często wymieniać i nikt nie był za kierownicą zmęczony. Van był ogromny i przestronny, więc podróżowanie dla wszystkich było bardzo wygodne.

I tak się nam to rozwiązanie sprawdziło, że na kolejne wakacje wynajmiemy dwa pojazdy typu van i wszyscy zabierzemy się dwoma samochodami. Na pewno będzie to bardziej komfortowe aniżeli jazda na cztery czy pięć osobówek. Na szczęście znalazłem wypożyczalnie, z którą można negocjować ceny wynajmu. I na pewno w kolejnym roku również u nich wypożyczę samochody na wakacyjny wyjazd.