Zabiegi przy użyciu komory hiperbarycznej

W celu usprawnienia pracy całego organizmu, a przede wszystkim dotlenienia możemy udać się na zabieg do komory hiperbarycznej. Terapia z wykorzystaniem komory hiperbarycznej jest coraz bardziej popularna. Jest to nieinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia mająca na celu kilkukrotne polepszenie naszego stanu zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

Na czym polega zabieg tlenoterapii?

komora hiperbaryczna w warszawiePrzede wszystkim tlenoterapia przyspiesza szybszą regenerację oraz umożliwia szybszy powrót do aktywności po urazach czy operacjach. Polega na przebywaniu przez około godzinę w środowisku o zwiększonym ciśnieniu (1,5 ATA) oraz większej zawartości czystego tlenu, który podawany jest przez specjalną maseczkę. To powoduje, że jego stężenie w organizmie wzrasta prawie szesnastokrotnie. To pozwala mu przenikać z naczyń włosowatych do  niedotlenionych komórek. Komora hiperbaryczna w Warszawie dostępna jest w kilku prywatnych gabinetach. Podczas tego zabiegu zostaje usprawniona zostaje praca wielu układów w tym: układu krwionośnego, nerwowego, oddechowego, pokarmowego oraz kostno-stawowego. Stany zapalne ulegają zmniejszeniu, a dotychczasowy ból zostaje złagodzony. Polepsza się jakość naszego snu, spada napięcie psychiczne jak i fizyczne. Ponad to wzrastają siły witalne organizmu oraz pobudzona zostaje przemiana materii. Poprawia się zdolność koncentracji, mamy lepszą pamięć.

Jeśli chcemy dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym powinniśmy dbać o siebie codziennie. Zdrowa i zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz Profilaktyka są niezbędnym i kluczowym elementem do tego by długo być zdrowym. W celu zwiększenia i polepszenia naszego samopoczucia powinniśmy poddawać się także od czasu do czasu zabiegowi jakim jest tlenoterapia w komorze hiperbarycznej.