Zainteresowanie rowerami miejskimi w Polsce

Jedną z najczęściej wymienianych pasji oraz zainteresowań jest zdecydowanie jazda rowerem. Jestem pewna, że nadal nie jesteśmy przekonani do tego środka transportu, tak bardzo jak na przykład nasi sąsiedzi z zachodniej granicy, jednak z każdym rokiem możemy zaobserwować ewidentny wzrost zainteresowania.

Rowery miejskie są popularne

rowery miejskieRowery miejskie wiodą prym z oczywistych względów. Czasami nazywają się one trekingowymi rowerami. Są one przystosowane do jazdy miejskiej, dlatego możemy nim jeździć niezobowiązująco po mieście w drodze do pracy czy na zakupy. Oczywiście są one popularne, również ze względu na swoją cenę. Sklepy rowerowe mają nam do zaoferowania takie rowery miejskie w bardzo przystępnych cenach. Zupełnie inaczej jest z tymi produktami bardziej specjalistycznymi, takimi jak rowery elektryczne. Można śmiało powiedzieć, że są to produkty luksusowe, i co za tym idzie ich cena jest o wile wyższa niż standardowych pojazdów. Moim zdaniem świetnie sprawdzają się one w przypadku osób starszych ponieważ, nie muszą wkładać oni tyle siły w prowadzenie roweru, jak następuję to w egzemplarzach nieelektrycznych, które nie mają wspomagającego zasilania a jedynie siłę naszych nóg. Bardzo znane są u nas rowery holenderskie. Zasłynęły one u nas ze względu na ich funkcjonalność i ładny lekki wygląd. Bardzo dużo się ich sprzedaje w wersji używanej. Kupując taki używany rower, możemy liczyć na więcej funkcji i ładniejszy wygląd za mniejszą cenę, z racji tego że nie jest on nowy. Każdy ma swoje zdanie na temat rowerów używanych. Wszystko zależy od tego jakie mamy doświadczenia i czy w przeszłości nie zawiedliśmy się na takim zakupie.

Używane czy nie używane – najważniejsze, że pasja rowerowa rozkwita już w polakach od najmłodszych lat i jest pielęgnowana na tyle ile to jest możliwe.

Więcej na http://www.chillride.pl