firma trnasportowa

Zakładanie firmy tansportowej

Mając odpowiednie środki pieniężne, chęci, zdolności, pomysł na biznes, można pomyśleć o założeniu własnego przedsiębiorstwa. Ale jakie przedsiębiorstwo otworzyć? To bardzo dobre pytanie.

Czym zajmuje się firma transportowa?

montażownice ciężaroweTrzeba zwrócić uwagę na zapotrzebowanie na rynku, jakie preferują potencjalni konsumenci. Ostatnio wzrosło zapotrzebowanie na usługi transportowe, więc można uderzyć w tym kierunku. Firma transportowa powinna zajmować się wieloma usługami po to aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów i wyróżniać się spośród konkurencji. Do przykładowych usług można zaliczyć : usługi przeprowadzki, przewozu różnego rodzaju ładunku, załadunek, wyładunek itp. Transport spedycja też daje duże pole popisu zarówno na terenie kraju jak i za granicą. Mając stworzony biznesplan, należy przejść do załatwiania wszelkiej formalności związanej z otwarciem firmy transportowej. A mianowicie należy: zdobyć wszelkie potrzebne zezwolenia, zarejestrować firmę w KRS, zakupić pojazdy, zatrudnić pracowników, znaleźć odpowiednią lokalizacje, stworzyć ofertę marketingową, otworzyć rachunek bankowy, opracować własną stronę internetową, zgłosić rozpoczęcie działalności do odpowiednich instytucji jak: Urząd skarbowy, Zakład ubezpieczeń społecznych, Państwowa inspekcja pracy itp.

Następnie należy przejść do zdobycia kluczowych klientów, dla których będą wykonywane stałe zlecenia. Warszawa według rankingu biznesowego jest miastem, gdzie w ostatnim kwartale najwięcej otworzono działalności gospodarczej związanej z transportem.

Więcej w temacie można znaleźć na www.towalski-transport24.com