Zaleta przesyłek kurierskich

Od kiedy niemalże każdy ma stały dostęp do internetu w domu, w pracy, czy w telefonie, zakupy przez internet stały się codziennością wielu ludzi. Przy zamówieniu towaru w sieci, trzeba się jednak liczyć z czasem dostawy paczki. 

Ile dochodzi przesyłka kurierska InPost? 

przesyłki kurierskie inpostMnóstwo sklepów internetowych oferuje swoim klientom różne opcje dostawy towaru, albo możliwość odbioru zamówienia w siedzibie firmy, lub w magazynie. Najczęściej zamawiając coś w sieci, wybieramy dostawę za pomocą poczty, lub przesyłki kurierskie Inpost. Najszybciej do odbiorcy docierają przesyłki kurierskie, bo od momentu zapłaty za towar, mają najczęściej dwadzieścia cztery godziny. Firma InPost jako jedyna na rynku wprowadziła możliwość samodzielnego odbioru przesyłki z paczkomatów. Sklepy internetowe często współpracują z poszczególnymi firmami kurierskimi, ponieważ jeżeli wysyłamy miesięcznie dużo paczek, to możemy liczyć na atrakcyjne upusty cenowe, przez co klient zapłaci mniej za przesyłkę. Większość przesyłek, aby mogła być przyjęta przez kuriera musi posiadać określone wymiary i wagę, które się określa w momencie zamówienia odbioru przesyłki. InPost poza paczkomatami, dostarcza przesyłki bezpośrednio do rąk własnych odbiorcy. Taka forma dostawy jest szybsza i bezpieczniejsza od zwykłej poczty, bo dodatkowo każda paczka jest ubezpieczona na wypadek zagubienia, lub uszkodzenia. Cena za przesyłkę jest ustalana na podstawie wagi paczki, oraz jej wymiarów. Jeżeli chcemy, aby przesyłka dotarła na czas, to lepiej zlecić ją wcześniej. 

Szczególnie ważny jest czas dostawy w okresie przedświątecznym, kiedy bardzo dużo ludzi zamawia przez internet prezenty i chce je otrzymać na czas, więc wolą nie ryzykować wybierając dostawę kurierem InPost. Jest to dostawa do rąk własnych.