kamienica

Zarządzanie nieruchomościami jako pomysł na biznes w Łodzi

Przez kilka lat pracowałem w biurze pośrednictwa nieruchomości. Znałem ten rynek od podszewki, wiedziałem jakie są aktualne ceny domów i mieszkań w każdej dzielnicy miasta, wiedziałem jakie ceny za usługo oferuje konkurencja. Znajomi zawsze pytani się mnie przed wzięciem kredytu czy nieruchomość którą są zainteresowani jest warta swojej ceny. To chyba najlepiej świadczy o tym, że mieli zaufanie do tego co robię.

Zarządzanie nieruchomościami może okazać się genialnym pomysłem na biznes

kamienicaPraca dawała mi satysfakcję, wypłata była przyzwoita, ale kiedy szef powiedział, że chce rozszerzyć nasza działalność o zarządzanie nieruchomościami od razu zgłosiłem się do przeniesienia. Wiedziałem mniej więcej czym zajmuje się taki zarządca, choć sam nie chciałem nim być. Wolałem zając się ich koordynacją i sprawami związanymi z wycenianiem, niż samym doglądaniem. Szef nie miał nic przeciwko, więc zacząłem pracę w nowym dziale. Administracja nieruchomościami Łódź dopiero raczkowała, więc najpierw trzeba było znaleźć potencjalnych klientów zainteresowanych takimi usługami. Daliśmy ogłoszenie w internecie, na naszej stronie internetowej, w lokalnej gazecie, a także rozesłaliśmy nasza ofertę bezpośrednio do firmy budowlanych i czekaliśmy na odzew. Teraz klienci sami do nas przychodzą, bo mamy największe doświadczenie na rynku łódzkim, a administracja nieruchomości to nasze drugie imię. Zajmujemy się dosłownie wszystkim od sprawdzania stanu technicznego budynków, przez sadzenie kwiatków, do przypominania mieszkańcom o płaceniu czynszu.

Dzięki temu, że nasza oferta jest tak kompleksowa możemy zapewniać naszym klientom najwyższej jakości usługi. Z tego powodu zainteresowanych naszym zarządzaniem nieruchomościami nie ubywa, a wręcz przybywa, bo ludzie zauważają jak wygodna jest ta opcja. A my się w firmie bardzo cieszymy, że nasza ciężka praca została doceniona.