serwis komputerowy

Zepsuł mi się komputer.

Nieraz tak się dzieje, że nasze urządzenie zwyczajnie odmówi współpracy. Tak było tym razem u mnie. Mój komputer zwyczajnie się zepsuł. Ostatnio przeglądałem internet jak zwyczajnie, nie spodziewałem się, że coś się w nim popsuje.

Serwis komputerów to miejsce dla osób, które nie potrafią naprawić swojego sprzętu

serwis komputerowyJednak ekran zaczął śnieżyć, aż na końcu wyłączył się i już nie chciał się włączyć. Proces uruchomienia nie mógł się dokończyć. Najpierw chciałem sprawdzić samemu, czy da się go jakoś uruchomić. Jednak nie mogłem nic zrobić. Postanowiłem więc odwiedzić serwis komputerów w Krakowie. Miałem znajomego, który miał taki serwis. Pojechałem więc do niego i oddałem mu go do naprawy. On jednak powiedział, żebym poczekał to od razu sprawdzi co jest nie tak (dzisiejsza naprawa komputerów jest naprawdę niezła). Podłączył, zobaczył co i jak i powiedział, że zgra wszystko z dysku na inny i wgra mi nowy system. Operacja trwała może z godzinę, jednak komputer ciągle nie chciał się uruchomić. Nie wiedzieliśmy co to może być, więc zaczął sprawdzać wszystko na płycie głównej. Podkleił od nowa procesor, sprawdzał różne rzeczy, aż doszedł do tego, czego szukaliśmy. Okazało się ostatecznie, że jakimś cudem wypięły się karta graficzna i jednocześnie pamięć operacyjna. Byłem naprawdę zszokowany tym. Nie rozumiałem, jak mogło się to samo zrobić, tym bardziej, że te rzeczy jak pamiętałem zawsze były dobrze osadzone.

No nic, dzisiaj nauczyłem się, że należy sprawdzać nawet najmniej prawdopodobne scenariusze, jeżeli chodzi o naprawę czegokolwiek, ponieważ różne rzeczy mogą się dziać.