Zestawy garnków do kuchni

Żeby samodzielnie gotować, są nam potrzebne niezbędne przybory i naczynia. Nie wystarczy jeden garnek do gotowania wszystkich rodzajów potraw. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w zestaw kilku, lub kilkunastu elementów do różnych dań.

Jakość naczyń do gotowania firmy WMF

zestaw garnków wmfŻeby smacznie gotować, trzeba mieć dobre garnki, w których potrawy nie będą się przypiekać, ani przypalać do dna i brzegów naczynia. Zwykłe, emaliowane garnki może i są tanie, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Najlepszy jest zestaw garnków WMF, które w swoim składzie mogą posiadać cztery, dziewięć, lub dwanaście elementów różnej wielkości. W komplecie znajdziemy patelnię do smażenia o wysokich brzegach i pokrywką, która świetnie się nadaję do duszenia i przygotowywania kotletów. Mniejsza patelnia sprawdzi się przy robieniu pizzy, czy podsmażaniu drobnych produktów. Na pewno przydatny będzie rondelek, który ma wszechstronne zastosowanie. W kompletach nie może zabraknąć klasycznych, wysokich garnków do gotowania zup. Mogą one mieć pojemność trzech, pięciu, dziesięciu, lub dwudziestu litrów. Każdy model posiada pokrywkę, wykonaną ze szkła hartowanego i z uchwytem z tworzywa, które się nie nagrzewa w trakcie gotowania. Wszystkie garnki WMF posiadają swoje pokrywki, które mają malutkie otwory na wydostającą się na zewnątrz parę. Grube, podwójne dno naczyń pozwala na ekonomiczne gotowanie i długie utrzymywanie wysokiej temperatury potraw. Garnki WMF można wykorzystywać na płycie indukcyjnej, elektrycznej, czy gazowej.

Cena zestawu garnków zależy od ilości elementów oraz od serii. Jeżeli kupimy je z poprzedniej kolekcji, to na pewno nieco zaoszczędzimy. Produkty firmy WMF mają wysoką jakość i mogą być czyszczone ręcznie, lub w zmywarce. Mają dodatkowo aż dwuletnią gwarancję.