hot stamping

Znakowanie przedmiotów różnymi metodami

Ludzie mają tendencję do znakowania wszystkiego. Czasem możemy nawet zobaczyć oznakowane imiennie produkty w lodówce. Do czego jednak takie znakowanie nam się przydało? Przede wszystkim znakowanie kodami kreskowymi.

Ludzie często korzystają z hot stamping-u

hot stampingJest to ogromne udogodnienie dla naszego świata. Nie wyobrażam sobie by teraz kasjerka musiała każdy produkt nabijać osobno. O ile w osiedlowych sklepikach jest to fajne i dopuszczalne, w wielkim markecie z pewnością byśmy się niecierpliwili. Tak samo bardzo dobrze, że system ten został wprowadzony do znakowania ubrań, kosmetyków itp. Dziś już chyba żadne z nas, nie wyobraża sobie świata bez kodów kreskowych. Znakowanie przydaje nam się również w pracy. Najlepiej mieć podpisane z imienia i nazwiska swoje sztućce i kubki. Kto wie na kogo trafimy i jak on potraktuje naszą własność. Czasem śmiejemy się gdy ktoś mówi, że puste krzesło jest zajęte albo, że jest jego. Zazwyczaj wtedy pada pytanie czy jest podpisane. Niby to tylko żarty i gra słów, ale czy na pewno? Ja nie usiadłabym na czymś co jest podpisane. Tak samo jak nie siadam przy stoliku z rezerwacją bo wiem, że wkrótce ktoś przyjdzie tam zjeść. Uważam to poniekąd za jego własność. Dlatego ludzie często robią znakowanie laserem czy hot stamping wykonywany w Warszawie. Każdy z nas pragnie w pewnym sensie zaznaczyć terytorium.

Często tez liczymy, że zguba może do nas w ten sposób wrócić. Sami też jesteśmy znakowani. Każdy ma IP komputera, NIP, Pesel czy nawet imię i nazwisko. Świat kręci się wokół tego, że wszystko jest znakowane.