Zrealizowanie projektu zadaszenia

Stawiając jakąkolwiek konstrukcję w ogrodzie, w której planujemy spędzać czas, warto pomyśleć o jej zadaszeniu. Może ono być stałe, całościowe lub częściowe albo ruchome. W podobny sposób można zrealizować zadaszenie nad balkonem czy tarasem.

Jakie zadaszenia stosuje się nad tarasami?

realizacja zadaszeń na tarasie żywiecW projektowaniu zadaszeń duże znacznie ma moda, ale jednak najważniejsze, aby było ono funkcjonalne i dobrze spełniało swoją rolę. Przede wszystkim chroni nas przed słońcem, deszczem, a niekiedy także chłodem jeżeli będzie posiadać boczne zasłonienie. Jeżeli potrzebna nam jest realizacja zadaszeń na tarasie Żywiec jest miastem, w którym znajdziemy przynajmniej kilku producentów od takich konstrukcji. Możemy wybrać zadaszenie drewniane lub nowoczesne ze specjalnych, wytrzymałych materiałów. Przeważnie podstawą zadaszenia są profile z ekstrudowanego aluminium, które pomimo, że są dość cienkie, to cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na wilgoć. Doskonale się sprawdzają jako stała konstrukcja, która może nam służyć przez cały rok. W kwestii wyboru dachu, możemy się zdecydować na materiałowy lub aluminiowy. Pierwszy jest wykonany z mocnej i wielowarstwowej tkaniny technicznej, która jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Natomiast druga opcja dotyczy obrotowych paneli aluminiowych, które wyposażone są w płynną regulację konta nachylenia. Dzięki temu możemy łatwo i szybko dostosować ułożenie dachu do kąta padania promieni słonecznych. Tego typu zadaszenia mogą być przyścienne lub wolnostojące.

W kwestii kosztu wykonania takiego zadaszenia tarasowego, to jest od uzależniony od producenta, projektu i materiałów wykorzystanych do jego wykonania. Z tego względu koszt jest zawsze indywidualnie ustalany  klientem po wstępnej analizie projektu.